Úvod

S jídlem roste chuť, praví známé české přísloví. A toto platí i pro práci se systémem Pohoda. Jakmile si osvojíte základní funkce, objevíte množství funkcionalit, které vám usnadní práci a pomohou vylepšit vaše podnikání. Jako specialista na cloudová řešení pro ekonomické systémy a úspěšný prodejce, vám rád ukážu, jak začít pracovat se systémem Pohoda.

První kroky s Pohodou

Prvním krokem na cestě za úspěšným využitím systému Pohoda je samozřejmě jeho pořízení a následná instalace. Po dokončení těchto procesů nastává důležité nastavení systému dle potřeb vašeho podnikání. Zde se jedná o konkrétní moduly, které budete využívat - od účetnictví, přes sklad až po fakturaci.

Základní nastavení

Nastavení systému Pohoda je intuitivní a zvládne ho prakticky kdokoli. Je důležité začít vyplněním základních informací o vaší firmě – IČO, název, adresa, kontaktní údaje a další detaile. Téměř všechny tyto údaje naleznete v záložce „Společnost“. Nezapomeňte také nastavit formáty data a měnu, kterou budete používat.

Moduly Pohody

Pohoda je poměrně komplexní systém a nabízí široké spektrum modulů, které si můžete nastavit podle svých potřeb. Patří sem například moduly pro fakturace, účetnictví, sklady, mzdy a mnohé další. Vše záleží na tom, jaký typ podnikání provozujete a jaké funkce potřebujete.

Způsob práce s programem

Práce s programem Pohoda je velmi přímočará. Veškeré operace provádíte prostřednictvím jednoduchých a přehledných nabídek, které jsou snadno dostupné z hlavního rozhraní programu. Navíc se můžete do systému snadno naučit pomocí tutoriálů a průvodců, které jsou k dispozici online.

Pohoda Cloud

Pro moderní podnikání je dnes téměř nezbytné mít možnost přístupu ke svým datům odkudkoli a kdykoli. Zde vstupuje na scénu Pohoda Cloud, která vám umožní právě to. Můžete se do systému přihlásit odkudkoli, kde máte internetové připojení, a mít tak neustálý přehled o dění ve vaší firmě.

Závěr

Ať už jste malý podnikatel či velká společnost, systém Pohoda vám může značně usnadnit váš pracovní život a napomoci k úspěchu vašeho podnikání. Je pouze na vás, jakým způsobem se rozhodnete jej využít. Doufám, že tento mini průvodce vám poslouží jako užitečná pomůcka při prvních krůčcích s tímto skvělým programem.