Dobrý den všem milovníkům technologických inovací a kvalitních ekonomických systémů! Jsem váš odborník na cloudová Žádaná řešení, úspěšný prodejce a dnes se budeme věnovat otázce, kterou si kladou mnozí z vás: Jaká je cena za provoz programu Helios na vlastním serveru? Tak pojďme se do toho ponořit!

Rozhodli jste se, že nechcete svěřit data své firmy do rukou nějaké třetí strany a máte představu, že je udržovat na svém vlastním serveru. Anebo jste prostě typ, který má rád všechno pod kontrolou, včetně vašeho ekonomického systému. Ať už je důvod jakýkoliv, je tu program Helios.

Helios je oblíbený ekonomický software, který nabízí širokou škálu funkcionalit. Od mzdové agendy, přes sklad, finance a účetnictví až po CRM. Bohužel, při tom všem je také poměrně náročný na počítačový hardware. Můžete ho samozřejmě provozovat na vlastním serveru, ale jaké jsou náklady?

Základní cena programu Helios je variabilní a závisí na tom, které moduly si vyberete. To znamená, že můžete ovlivnit konečnou cenu tím, že si vyberete jen ty části, které skutečně potřebujete. Chcete-li všechny dostupné moduly, připravte se, že to bude stát.

K počátečním nákladům na licenci musíte připočítat i náklady na hardware. Zde záleží na vašich požadavcích a počtu uživatelů. Například pro menší firmu s pěti uživateli by mohl stačit server za 20 tisíc korun. U střední firmy s dvaceti uživateli už ale počítejte spíše s cenou okolo 50 tisíc korun.

K tomu nezapomeňte přičíst ještě náklady na provoz a údržbu. Na to je třeba myslet, protože server potřebuje pravidelnou péči, aby byl spolehlivý a bezpečný. Tady byste měli počítat s dalšími tisíci korunami měsíčně.

A pak jsou tu ještě náklady na internetové připojení. Pokud chcete provozovat server sami, budete potřebovat dostatečně rychlé a stabilní připojení. A to může stát další tisíce korun měsíčně.

Celkově tedy náklady na provoz programu Helios na vlastním serveru mohou být poměrně vysoké. Pokud ale máte dostatečné finanční prostředky a chcete mít vše pod kontrolou, může to být pro vás cesta. Pokud naopak hledáte levnější možnost, zvažte cloudové řešení. Koneckonců, i na to jsem tu jako váš cloudový odborník!

Doufám, že jsem vám pomohl trochu prosvětlit problematiku provozu programu Helios na vlastním serveru. Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte se na mě obrátit. Těším se na vaše zprávy!