Účetní programy v dnešní době prochází revolucí. To obzvláště platí v případě oblíbených nástrojů jako je Money S3. Dříve byla jediná možnost instalace na vlastním serveru, dnes se však stále více firem rozhoduje pro jeho verzi v cloudu. Co je ale lepší? Přinášíme Vám průvodce, který vysvětluje hlavní rozdíly mezi těmito dvěma variantami.

Pohodlí a dostupnost

Jednou z hlavních výhod cloudového řešení programu Money S3 je výrazně snadnější dostupnost. Na data můžete přistupovat odkudkoliv, kde máte k dispozici internet. To může být obzvláště užitečné pro firmy s více pobočkami nebo pro ty, které sahají po flexibilní práci na dálku.

Bezpečnost a údržba

Pokud jde o bezpečnost, klasická instalace na vlastním serveru má své přednosti. Máte plnou kontrolu nad svými daty, což může být pro některé firmy klíčové. Na druhou stranu, údržba vlastního serveru je nákladná a vyžaduje specifické IT znalosti. Cloudová řešení tuto starost přebírají na své bedra, takže se můžete soustředit na svůj hlavní obchod.

Cena

Co se týče nákladů, cloudové řešení Money S3 je flexibilnější a často i ekonomičtější. Platíte pouze za to, co skutečně využíváte. Naopak u klasického serveru musíte počítat s počátečními náklady na hardware i software a pak s pravidelnými údržbami.

Aktualizace

Verze Money S3 v cloudu nabízí další skvělou výhodu - automatické aktualizace. Nemusíte se zabývat instalací nových verzí nebo opravováním chyb. Všechno je pro Vás uděláno automaticky. Toto je v kontrastu s klasickým serverem, kde jste zodpovědní za všechny aktualizace.

Závěrem

Volba mezi cloudovou verzí Money S3 a klasickou instalací na vlastním serveru záleží na konkrétních potřebách vaší společnosti. Cloudové řešení je výhodné pro jeho snadnou dostupnost, udržitelnost a ekonomičnost. Klasická instalace na serveru zase nabízí plnou kontrolu nad daty a vyšší bezpečnost.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, program Money S3 vám poskytne spolehlivé a efektivní ekonomické řešení pro vaši firmu. Je důležité si uvědomit, že v dnešní době není nutné obětovat pohodlí za bezpečnost, nebo naopak. Důležité je vybrat řešení, které nejlépe vyhovuje vašim specifickým potřebám a možnostem.