Jsi rutinní uživatel internetu nebo provozuješ svou vlastní webovou stránku? Pokud ano, pravděpodobně jsi se už setkal s termínem "99,9% uptime". Ale co to vlastně znamená a jaký jeho význam je pro tebe jako online podnikatele nebo běžného internetového uživatele? Je čas na to zjistit.

Abychom plně pochopili, co znamená "99,9% uptime", musíme nejdříve definovat, co je to uptime. V oblasti IT, konkrétně u virtuálních serverů, uptime označuje dobu, kdy jsou systém nebo služba dostupné a řádně fungují. Naopak, downtime je doba, kdy jsou tyto systémy nebo služby mimo provoz kvůli plánované údržbě nebo neočekávaným problémům.

Když tedy hovoříme o "99,9% uptime", mluvíme o záruce, že náš virtuální server bude dostupný a správně fungovat minimálně 99,9 % času. To je ukazatel kvality a spolehlivosti serveru. A právě tu nabízí náš produkt - Helios Hosting, který je poskytován společností SvětIT.

Řekněme si však, co to znamená v praxi. Pokud by server fungoval 100% času, nebude žádný downtime. Avšak s "99,9% uptime" garantujeme, že maximální možný downtime bude méně než 9 hodin za rok, což je méně než 45 minut za měsíc a méně než 11 minut za týden. To je opravdu minimální doba, během které mohou nastat plánované údržby nebo jiné nepředvídané události.

Jaký je význam této záruky pro tebe? Je jednoduchý. Když máš web nebo aplikaci hostovanou na našem serveru Helios Hosting, můžeš si být jistý, že tvoji uživatelé budou moci kdykoli přistoupit k tvým službám.

Tato jistota je obzvláště důležitá pro firmy, které provozují své účetní systémy online. Představ si, že potřebuješ vygenerovat finanční reporty pro svou firmu a zjistíš, že server, na kterém běží tvůj účetní software, je mimo provoz. Takové scénáře mohou způsobit značné komplikace. S naším řešením Helios Hosting ale takové situace nejsou možné.

Naše nabídka však nezahrnuje pouze vysokou dostupnost. Kromě toho, že server bude v provozu 99,9% času, také poskytujeme vzdálenou správu, takže se o něj nemusíš starat a můžeš se plně věnovat svému podnikání.

Přijdou nám na mysl jen málo věcí, které jsou důležitější než stabilní a spolehlivé provozování tvých online služeb. A právě to je něco, co nám v SvětIT velmi záleží. S naším produktem Helios Hosting se můžeš spolehnout na vysokou dostupnost a optimální výkon.

Tak co na to říkáš? Je čas přestat se obávat výpadků serveru a začít využívat výhod naší 99,9% uptime záruky s Helios Hostingem od SvětIT. Bez ohledu na to, zda jsi malý podnikatel nebo velká korporace, máme pro tebe ideální řešení.