PROČ JE SAMOSTATNÉ ŘEŠENÍ POHODY FINANČNĚ I ČASOVĚ NÁROČNÉ?

Jako specialista na cloudová řešení pro ekonomické systémy se často setkávám s otázkou: "Co stojí řešení Pohody sami?". Od komplikované implementace, přes každodenní údržbu až po očividné finanční náklady - řešení takového ekonomického systému na vlastní pěst představuje hned několik výzev.

AKVIZICE A IMPLEMENTACE S OFICIÁLNÍ PODPORY

Prvním krokem bývá koupě a implementace softwaru. Cena za Pohodu se může lišit v závislosti na verzi a rozsahu licencí, ale i tak zřejmě zaplatíte tisíce korun. Navíc, pokud nejste IT expert, pravděpodobně budete potřebovat pomoc s instalací a nastavením celého systému. To může znamenat další náklady za školení, konzultační hodiny nebo dokonce za externí IT podporu.

KAŽDODENNÍ PROVOZ A ÚDRŽBA

Dalšími, často opomíjenými náklady jsou ty, které souvisí s provozem a údržbou systému. To zahrnuje nejen čas, který trávíte jeho používáním a řešením případných problémů, ale také náklady na hardware, na kterém běží, a pravidelné aktualizace softwaru.

Jestliže nemáte interní IT tým, může být náročné a finančně nákladné udržovat software v bezpečí a up-to-date. Malé firmy často nedokážou předvídat, kolik času a peněz budou muset věnovat údržbě a správě ekonomického systému.

NÁKLADY NA ODPORUČENÉ AKTUALIZACE

Mnoho firem si není vědomo toho, že Pohoda vyžaduje pravidelné aktualizace kvůli legislativním změnám a novým funkcionalitám. Tyto aktualizace jsou často doporučovány a stojí další peníze. Navíc, pokud je neprovedete včas, můžete se setkat s problémy v rámci provozu softwaru.

FINANČNÍ ZÁVAZKY A NEOČEKÁVANÉ NÁKLADY

Finální náklad, který mnoho firem opomíjí, je závazek držet se u jednoho poskytovatele. Pokud se rozhodnete pro Pohodu, jste v podstatě "zamčeni" u jediného poskytovatele. To znamená, že pokud se v budoucnosti rozhodnete přejít na jiné řešení, budete muset absolvovat další finančně i časově náročný proces.

CESTA VPŘED: CLOUDOVA ŘEŠENÍ

Náklady na řešení Pohody sami mohou být značné a významně přesahovat počáteční investici. Cloudová řešení nabízejí alternativu, která vám umožní koncentrovat se na to, co děláte nejlépe - řízení vašeho podnikání - místo toho, abyste se zabývali technickými a ekonomickými aspekty provozu ekonomického systému.

Cloudové služby jsou navrženy tak, aby minimalizovaly náklady na údržbu a provoz, a zároveň poskytovaly nejvyšší stupeň bezpečnosti a spolehlivosti. Navíc, s cloudovým řešením máte vždy k dispozici nejnovější verzi softwaru, aniž byste museli platit za pravidelné aktualizace.

Při volbě mezi řešením Pohody sami a cloudovým řešením je tedy třeba vzít v úvahu nejen počáteční investici, ale také dlouhodobé náklady na provoz a údržbu. Nejdůležitější je však to, aby vaše volba podporovala místo brzdění růst a efektivitu vašeho podnikání. Jako odborník na cloudová řešení pro ekonomické systémy jsem přesvědčen, že cloudová řešení nabízí nejlepší hodnotu za vaše peníze.