Připravte se na cestu do světa IT nákladů a chytrých řešení pro váš ekonomický systém. Jako specialista na cloudová řešení pro ekonomické systémy vám dnes představím reálné náklady na vlastní IT vybavení při používání oblíbeného systému Pohoda.

První, co bychom měli zdůraznit, je to, že IT vybavení je dnes nezbytnou součástí moderního podnikání. Implementace systému Pohoda do vaší firmy vás však nemusí stát ani korunu navíc - za předpokladu, že už máte počítače, na kterých bude tento systém spuštěn. Ale jaký je skutečný dopad na vaše finance, pokud potřebujete pořídit nové vybavení?

Pojďme se to společně podívat!

### Hardware

První položkou jsou počítače. Záleží na tom, kolik pracovníků v systému Pohoda bude pracovat a jakou mají pracovní náplň. Cena za jeden stolní počítač může být od 10 000 Kč do 30 000 Kč, pro notebooky pak od 12 000 Kč do 40 000 Kč. Náklady tedy záleží na vašich potřebách a náročnosti uživatelů.

### Software

Druhou položkou je samotný software Pohoda. Ten se prodává v různých variantách - od základní verze pro jednoho uživatele (cena kolem 10 000 Kč) až po komplexní řešení pro velké firmy s více uživateli a rozšířenými funkcemi (cena až 100 000 Kč a více).

### Udržovací náklady

Dále je důležité počítat s náklady na údržbu a aktualizace jak hardware, tak software. Zde je třeba počítat minimálně s několika tisíci korunami ročně.

### Bezpečnost

Nezapomínejte ani na náklady spojené s bezpečností dat. Kvalitní antivirový program stojí ročně od 500 do 2000 Kč na jedno zařízení. Pokud chcete mít absolutní jistotu, že vaše data jsou v bezpečí, můžete si pořídit také cloudovou zálohu dat, což stojí cca 1500 Kč ročně na jedno zařízení.

### Neviditelné náklady

Konečně jsou zde náklady, které nejsou bezprostředně viditelné, ale mohou tvořit významnou část vašich výdajů. Například náklady na energii, údržbu a opravy hardware, nebo náklady spojené s výpadky a technickými problémy.

### Cloudové řešení

Ale co když vám povím, že můžete mít Pohoda systém bez nutnosti pořizování drahého IT vybavení? Ano, je to možné díky cloudovým řešením.

Cloudové řešení umožňuje přístup k vašemu systému odkudkoliv, kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení s internetovým připojením. Nemusíte se starat o aktualizace, zálohy, ani bezpečnost - to vše je součástí služby. Cena za cloudové řešení Pohoda se pohybuje od 200 Kč měsíčně za základní verzi až po několik tisíc korun měsíčně za pokročilé verze.

Takže jaké jsou náklady na vlastní IT vybavení při používání systému Pohoda? Odpověď je jednoduchá: záleží na vašich specifických potřebách a přáních. Ale nezapomeňte, že existují i chytré alternativy, které vám mohou ušetřit čas i peníze!